Přeskočit na obsah
Domů » Tisková zpráva na téma dinosauři v Alpách

Tisková zpráva na téma dinosauři v Alpách

Text vznikl v rámci přijímacího řízení do neziskové organizace Arnika na pozici tiskového mluvčího. Nabídli mi spolupráci jakožto externí textařky.

V Alpách se objevilo mládě dinosaura

(Hallstatt 20. 12. 2022) – Nedaleko rakouského Hallstattu bylo objeveno žijící mládě dinosaura, konkrétně velociraptora. Rakouští biologové ho nyní pozorují v laboratoři. Do Rakouska se nyní sjíždí paleontologové z celého světa, protože se jedná o událost světového významu.
 
Mládě dinosaura objevila parta turistů z České republiky v údolí během občerstvování. Začaly jim mizet řízky. Poté, co zjistili totožnost onoho zloděje, kontaktovali rakouskou policii, která dinosaura zajistila.
 
Velociraptor se těší dobrému zdraví. Denně spořádá půl kila masa. Nejvíce mu chutná hovězí. Nyní měří 25 centimetrů, v dospělosti bude až 50 centimetrů veliký. „Říkáme mu Hugo. Hugo začal poslouchat na pokyny „sedni“ a „zůstaň“. Je to úžasné zjištění. Netušili jsme, že dinosauři byli tak inteligentní stvoření,“ uvedl americký paleontolog Paul Sereno, který přijel do Rakouska.
 
V současné době renomovaní vědci přemýšlí, jak je možné, že dinosaurus přežil desítky milionů let. Je pravděpodobné, že se vylíhl z vejce, které bylo roky konzervované, a nyní nastaly vhodné podmínky. Nicméně se i ve vědeckých kruzích šíří názor, že mládě mohlo utéct z tajné laboratoře, kde se zabývají klonováním. To je pravděpodobnější, protože kosterní pozůstatky velociraptorů byly nalezeny na území dnešního Mongolska.
Štítky: